Udział w akcji sadzenia lasu uczniów Szkoły Podstawowej w Lutyni

W dniu 19 kwietnia br. grupa wolontariuszy oraz uczniów koła ogrodniczego, pod opieką pani Dyrektor Jadwigi Rybackiej, pani Katarzyny Kusznir i pani Anny Listwan brali udział w sadzeniu lasu. Akcja została zorganizowana przez Nadleśnictwo Miękinia i odbyła się na terenie Brzeziny.

Wszyscy uczestnicy o godz. 10.00 zostali oficjalnie przywitani przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Miękinia pana Waldemara Zarembę, a następnie oddelegowani do sadzenia drzewek na przygotowanym terenie.

Uczniowie zostali przeszkoleni jak właściwie sadzić młode sosny. Podzieleni na pary, wyposażeni w kosztury i kasetki z roślinami z ochotą ruszyli do działania.

Po wyczerpującej, ale owocnej pracy wszyscy uczestnicy akcji zostali zaproszeni na poczęstunek.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Miękinia za możliwość uczestnictwa w tak pięknej akcji.

A.Błachut

28 kwietnia 2024