„ Radość Bożego Narodzenia…”

To nie tylko hasło konkursu świątecznego, który odbył się w naszej szkole, ale także myśl przewodnia całego dnia- 22 grudnia. Jak co roku o tej porze odbyły się jasełka, przygotowane przez młodzież z klas starszych pod opieką nauczycieli. Pierwsze przedstawienie było dedykowane uczniom z klas 1-3, a następnie zostało ono wystawione klasom 4-8. Piękna scenografia, stroje, a przede wszystkim występy naszych zdolnych aktorów i wokalistów, wprowadziły wszystkich zebranych w wyjątkowy, baśniowy nastrój. Jasełka zawierały scenki biblijne połączone z recytacją wierszy, śpiewem kolęd i pastorałek. Całość inscenizacji stanowiła przesłanie miłości i pokoju. Dodatkowym ubogaceniem uroczystości był występ chóru szkolnego pod dyrygenturą Pani Klaudii Jacher, który wykonał trzy piękne utwory.

Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu bożonarodzeniowego.  Zwycięzcami zostali:

Oskar Trepczyński- zdobywca pierwszego miejsca za wykonanie szopki;
w kategorii „ ozdoby świąteczne” dwa pierwsze miejsca przyznano Justynie i Filipowi Wolskim;
W kategorii „ praca plastyczna”: pierwsze miejsce zdobyła Joanna Majchrzak;
dwa drugie miejsca : Lena Palmąka i Liliana Socha:;
trzecie miejsce - Antonina Mikołajczyk

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu: „ Radość Bożego Narodzenia” serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Na zakończenie Pani Dyrektor Jadwiga Rybacka złożyła świąteczne życzenia. Następnie uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania wigilijne i na pozostałe zajęcia lekcyjne.

My również pragniemy Państwu, złożyć serdeczne życzenia. Niech w Waszych sercach nieustannie pomnaża się wiara, nadzieja i miłość. Niech Wam towarzyszy spokój, radość oraz moc dobrej energii w te piękne święta i na Nowy Rok 2023.

Beata Biernacka

ks. Piotr Szczypior