„Niesiemy światu pokój”

"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować". (Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.)

W myśl słów patrona naszej szkoły świętego Jana Pawła II, nawołujących do wypełniania ważnych zadań w życiu każdego człowieka, nasi uczniowie podjęli różnorodne działania dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Pokoju obchodzonego 21 września.

Idea pokoju w obliczu toczących się wojen na świecie, a szczególnie za naszą wschodnią granicą, podczas gdy mury naszej szkoły goszczą dzieci z Ukrainy, stała się dla nas bardzo bliska i pilna. Uczniowie chcąc dać wyraz empatii dla naszych współbraci, przeżywających dramatyczne warunki wojny oraz   wyrazić pragnienie życia w pokoju, przygotowali   w swoich salach i na korytarzach: gazetki tematyczne, grafiki, plakaty oraz piękne wiersze nawiązujące do hasła: „Niesiemy światu pokój”.

Zwycięzcami konkursu na najpiękniejszy wiersz o pokoju zostali:

Franciszek Ranosz z kl.5b zdobywając zaszczytne I miejsce,

Gabrysia Gruszczyńska- kl.5b, miejsce II,

oraz klasa 5c- miejsce III za pracę zbiorową.

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie się w „wołanie o pokój”, który jest jednym z podstawowych wymogów i potrzeb naszych serc.

Zespół ds. migracji- ks. Piotr Szypior

02 października 2022