28 kwietnia 2021

We wtorek uczniowie klasy 6c wzięli udział w warsztatach online przeprowadzonych przez przedstawicieli Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk. Zajęcia miały na celu uświadomienie naszym uczniom, jak wielkim zagrożeniem jest fonoholizm czyli uzależnienie od telefonu.

Prowadzący zajęcia Dawid i Magda w bardzo przekonujący sposób udowodnili dzieciom, że telefon powinien być dla nas narzędziem pracy oraz komunikacji a nie wartością samą w sobie. Zwracali też uwagę na to, jak ważne w życiu są relacje międzyludzkie. Uczestnicy mogli również wysłuchać wielu przydatnych informacji na temat procesu uzależnienia, mechanizmu działania dopaminy, neuroplastyczności mózgu, roli snu czy specyfice działania mediów społecznościowych.

Dzięki warsztatom uczniowie stworzyli zasady bezpiecznego korzystania z telefonów komórkowych i mieli okazję porozmawiać o nurtujących ich problemach oraz swoich spostrzeżeniach.

Z pewnością otwartość, pozytywne nastawienie i wiedza przekazywana w ciekawy sposób przez prowadzących doprowadziły do tego, że młodzież uznała zajęcia za bardzo wartościowe, a nawet poprosiła o kolejne takie spotkanie w przyszłości. Oby udało się je zorganizować!

Wychowawczyni klasy

„Odłącz się!”