25 maja 2024

W dniu 23.06.2024 dwójka dzieci Alicja Łosowska i Bruno Walicki z Publicznego Przedszkola w Lutyni z grupy Smerfów została nagrodzona w
54 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez firmę  Pentel Poland Sp. z o.o. oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazeta Yomiuri Shimbun, Japońska Federacja Projektowania Artystycznego, Japońskie Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej. W listopadzie 2023 roku chętne dzieci z grupy Smerfów wzięły udział w tym konkursie plastycznym i wykonały prace na kartce formatu A 3 na dowolny temat. W wśród nadesłanych 130 tys. prac z całego świata nasza dwójka laureatów została wyróżniona w tym prestiżowym konkursie. Pękamy z dumy i cieszymy się z osiągniętych sukcesów naszych dzieci.

Opracowała wychowawca grupy:

Kinga Szajna