26 lutego 2024

26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. To idealny moment by przemycić trochę wiedzy i zabaw o tych strasznych gadach, które miliony lat temu panowały na Ziemi.  Dzieci bardzo lubią dinozaury i z chęcią uczestniczyły w zajęciach. Znalazły wszystkie małe dinozaury i ich rodziny, równie dobrze poszło im łączenie dinozaurów i ich cieni. Ćwiczyły motorykę małą poprzez karmienie małego dinusia, który był na końcu labiryntu. Chętnie przebierały się w strój dinozaura i próbowały chodzić na wielkich łapach. Chowały się w paszcze jeszcze innego gada. Bardzo spodobało im się wielkie plastikowe jajo i  figurki dinozaurów. Stworzyły piękne prace plastyczne odbijając pieczątki i wydrapując ze specjalnego papieru dinozaura. Na koniec dnia dzieci dostały tematyczne kolorowanki. Dzień pełen wrażeń ale wszystkie dzieci stwierdziły, że lubią dinusie.

Opracowała Sandra Tarnowska

Dzień Dinozaura