29 września 2022

Dzień Jabłka

Na początku września odwiedziliśmy „Maciejowy sad”, dlatego też w tym roku obchodzimy Dzień Jabłka. Widzieliśmy sad, wiemy czym zajmuje się sadownik, a teraz zapoznaliśmy się z budową jabłka, jego odmianami, cyklem życia oraz jakie ma znaczenie w kuchni oraz obyczajach.

Słoneczka wiedzą, że jabłka są wspaniałym źródłem witamin, minerałów oraz innych związków, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i trawienie.

Wraz z bajką o „Jeżyku i jabłuszku” zabawiliśmy się w rozwiązywanie zadań matematycznych oraz wiemy już, że pomimo takiego wizerunku jeże wcale nie jedzą jabłek.

Następnie przedszkolaki sprawdziły swoja wiedzę podczas wyzwania prawda – fałsz oraz quizu.

Na sam koniec naszego świętowania wykonaliśmy abstrakcyjne obrazki z jabłkiem w roli głównej.

Opracowała:

Agnieszka Antoszak