Finał katechetycznych konkursów: „Różaniec z Darów Jesieni” oraz „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W październiku zaproponowaliśmy naszym uczniom udział w dwóch konkursach na poszczególnych szczeblach edukacyjnych. Klasy I-III mogły zaangażować się w wykonanie różańca z darów jesieni, klasy 4-8 zostały zaproszone do wykonania pracy w dowolnej formie (plastycznej lub literackiej) interpretującej wybrany przez ucznia jeden z dziesięciu punktów „Społecznej Krucjaty Miłości” kardynała Stefana Wyszyńskiego, dziś już błogosławionego, wielkiego Polaka i Prymasa Tysiąclecia. Otrzymaliśmy ponad pięćdziesiąt różańców wykonanych z materiałów przyrodniczych oraz kilka prac plastycznych dotyczących nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie w szkole i w kościele. Zachwycały nas swoim pięknem i oryginalnością. Różańce wykonane przez dzieci stanowiły okazję do osobistej refleksji o potrzebie i mocy modlitwy różańcowej w myśl słów naszego Patrona św. Jana Pawła II: „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć na nowo”. Prace ilustrujące myśli błogosławionego Prymasa Polski, miały na celu zachęcenie do wcielenia w życie, takich wartości jak: miłość do Boga i człowieka, poszanowanie godności drugiej osoby, umiejętność przebaczania czy też spieszenia z pomocą potrzebującym. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, które zostały wręczone w kościele 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych. Przyznaliśmy 10 wyróżnień za najpiękniejszy różaniec. Dyplomy otrzymali: Krzysztof Stasik, Jakub Jankowski, Miłosz Palczyński, Tomasz Wojszczyk, Zofia Tarka, Grzegorz Gawryś, Aleksandra Kuriata, Maja Kalbarczyk, Kinga Bartczak, Klara Wojnicka.

W konkursie „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” przyznaliśmy dwa pierwsze miejsca dla: Julii Brzózki i Ithana Ranosza; miejsce drugie zajęła Klaudia Król; miejsce III- Kuba Kubik.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom wykonania przepięknych i interesujących prac. Dziękujemy za zaangażowanie Dzieciom i Rodzicom. Ufamy, że czas poświęcony poszukiwaniu skarbów jesieni, a następnie wykonaniu różańców z tak wymagających owoców jak orzechy, kasztany czy żołędzie, był dla Was czasem dobrym, miłym i rodzinnym.

Pozdrawiamy,

Katecheci