26 października 2022

Grupa Odkrywców w piątkowy dzień (21.10.2022r.) wybrała się do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej. W pierwszej części naszej wycieczki zostaliśmy oprowadzeni po Muzeum. Dowiedzieliśmy się od p. Przewodnik o historii czasu, rzemiośle, dawnych zawodach, takich jak: kołodziejstwo, bednarstwo czy ciesielstwo. Oglądaliśmy makietę Środy Śląskiej, a także zobaczyliśmy zabytki i skarby. Druga część zwiedzania była przeznaczona na warsztaty ceramiczne. Dzieci dowiedziały się, jak należy lepić dzbanek, kubek lub garnek z gliny, a na zakończenie stworzyły swoje własne dzieła. Dzieciom najbardziej podobały się warsztaty ceramiczne, z duma prezentowały swoje gliniane dzieła.

Opracowała: Ewelina Runka, Sylwia Kaczmar

Gdzie jest ukryty skarb Średzki? - grupa Odkrywców na wycieczce w Środzie Śląskiej