22 września 2022

W środę 14 września grupę Odkrywców odwiedził tato Anielki, który z zawodu jest strażakiem. Pan Bartek opowiadał dzieciom o pracy strażaka. Zaprezentował swój strój roboczy. Odkrywcy dowiedzieli się, ile czasu ma osoba pracująca w straży pożarnej na przygotowanie się do akcji ratowniczej. Przypomniał wszystkim o numerach alarmowych, a także co należy powiedzieć kontaktując się z operatorem alarmowych. Na zakończenie spotkania tato Anielki opowiedział nam śmieszną historię, która wydarzyła się w ostatnim czasie. Pan razem z kotem potrzebowali pomocy. Właściciela ze swoim pupilem trzeba było ściągać z drzewa.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bartkowi za poświęcony czas i przybliżenie nam w interesujący sposób zawodu strażaka.

Opracowała: Ewelina Runka, Sylwia Kaczmar

Grupa Odkrywców poznaje zawód strażaka