JESIENNE KONKURSY KATECHETYCZNE

Podobnie jak w ubiegłych latach, również i w tym roku w naszej szkole odbyły się jesienne konkursy katechetyczne. Pierwszy z nich dotyczył Matki Bożej, jako że miesiąc październik ściśle łączy się z Maryją i modlitwą różańcową. Uczniowie klas 1-4 otrzymali zadanie polegające na wykonaniu pracy plastycznej pod hasłem: „Maryja w sukni jesiennej.” Otrzymaliśmy bardzo wiele ciekawych prac. Komisja jednogłośnie postanowiła przyznać             I miejsce każdemu uczestnikowi konkursu, ponieważ uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, pracowitością i estetyką wykonania swoich dzieł. Ich prześliczne prace zdobią naszą szkołę, wzbudzają uśmiech i prowadzą do refleksji jak ważną rolę odgrywa Maryja        w naszym życiu oraz jak mile mogą nam się kojarzyć jesienne skarby natury.

Drugi konkurs adresowany do uczniów klas starszych, dotyczył naszego Patrona- Świętego Jana Pawła II. Chcąc uczcić Jego Osobę i naukę jaką głosił, uczniowie podjęli się prac związanych z tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego: „Blask Prawdy.

W encyklice „Veritatis Splendor” Jan Paweł II podkreśla, że prawda ściśle wiąże się z miłością, bo człowiek został stworzony z miłości i dla miłości. Chcąc żyć w prawdzie, trzeba umieć pokochać siebie i drugiego człowieka, czerpiąc ze źródła, którym jest nasz Stwórca. Prawdy poszukujemy w nauce, religii, literaturze, sztuce… Dlatego nasz konkurs odbył się w czterech kategoriach, a w każdej z nich wyłoniliśmy zwycięzców.

I tak w kategorii- recytacja wiersza Karola Wojtyły:

I miejsce zdobyła- Pola Prusak, kl.8;

II miejsce- Julia Brzózka, kl. 7b;

III miejsce- Hanna Pawłowska- kl. 7b.

W kategorii- piosenka dla Jana Pawła II:

I miejsce- Gabriela Gruszczyńska, kl.5b;

II miejsce- Agata Cholewa, kl.4b;

III miejsce- duet : Maja Kalbarczyk i Justyna Wolska, kl. 4b.

W kategorii- praca plastyczna z wybranym cytatem biblijnym na temat prawdy:

I miejsce- Joanna Majchrzak-kl. 5b;

II miejsce- Justyna Fuławka- kl. 6b;

III miejsce- Hanna Szuberska- kl. 6a.

W kategorii- praca multimedialna: krótki filmik, animacja:

Nagrodę zdobył – Leon Kolaćkov z kl. 7a

Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że tak pięknie zaprezentowali swoje dokonania podczas uroczystego apelu w Dniu Święta Szkoły- 14 października. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego rozwijania talentów. Pragniemy także podziękować Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród oraz wszystkim nauczycielom za wsparcie i udzielenie cennych uwag naszym uczniom.

Z wyrazami wdzięczności i pozdrowień- WASI KATECHECI

16 października 2022