19 października 2022

Święto Pieczonego Ziemniaka na Pingpongowo

W dniu 14 października 2022 r.w Sali Sportowej Głosce odbył się szósty w tym roku Turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Tym razem przy nieco słabszej frekwencji spowodowanej zapewne obchodami Dnia Nauczyciela , 18  bardzo młodych adeptów plastikowej piłeczki ze szkółek tenisowych w Lutyni, Miękini  i Głoski z terenu Gminy Miękinia  zawitało do  gościnnej Głoski, ażeby uczcić Jesienne Święto Pieczonego Ziemniaka na Pingpongowo. Sponsorem głównym turnieju był  Sponsor Główny Klubu, KGHM Polska Miedź w Lubinie PZTS w Warszawie, sponsor projektu PINGPONGOWE MARZENIA, Fundacja KGHM Polska Miedź z Lubina, sponsor projektu pn. MIEDZIOWE PINGPONGI 2022.  Piękne puchary dla najlepszych zawodników ufundował Wójt Gminy Miękinia, Pan Jan Marian Grzegorczyn, które w zastępstwie wręczał Radny Gminy Miękinia i Sołtys wsi Głoska, Pan Kazimierz Wielgus . Patronem turnieju były Firmy wspierające nasz Klub:  ROEBEN Ceramika Budowlana ze Środy Śląskiej, POWIAT ŚredzkiSCHUMACHER PACKAGING  oraz VERPA FOLIE z Krępic, ELDISY  Polska Sp.z.o.o. ze Środy Śląskiej, WAGO ELWAG Sp.z.o.o. z Wróblowic i Wrocławia,  AKS INVEST PIOTR SŁUGOCKI  z Wrocławia, SODA PLUSS z Krępic.Dzięki ich hojności wszystkie dzieci i młodzież uczestniczące w zawodach otrzymały paczki ze słodyczami.  Ponadto pomoc rzeczową w postaci napoi, ciastek, pizzy i lodów przekazali nasi stali darczyńcy : CZYSTOPOLE Miękinia, BLEK  Paweł Jacykowski z Białkowa,  Piekarnia Paweł Wiśniewski ze  Ścinawy,  Firma NORDIS z Wróblowic,  ,SOGO Roman Jędrzejczyk z Wróblowic, LEG-TUR I z Białkowa, VVAN Jan Grabowski z Krępic,AUTOMAX Jacek Sługocki z Głoski,  Piekarnia Piotr Petruś z Księginic,  oraz nasz  niezawodny sponsor indywidualny Pan Piotr Baran. Owocową niespodziankę sprawiła dzieciom i młodzieży Pani Ewelina Karczewska , współwłaścicielka Firmy  "Maciejowy Sad" i Radna Gminy Miękinia, która przekazała dorodne, jesienne jabłka.Bardzo pięknie dziękujemy Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini, Pani Małgorzacie Sidorskiej-Sujeckiej za pomoc i życzliwe udostępnienie obiektów w Głosce.Wszyscy młodzi pasjonaci pingponga z niecierpliwością  czekają na siódmy z kolei turniej z okazji  Święta Niepodległości, tradycyjny Turniej Patriotyczny, który odbędzie się w dniu 10 listopada b.r.

Wyniki sportowe turnieju:

1. Staniowski Stanisław