08 października 2024

W bieżącym roku szkolnym, nasza Biblioteka otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w ramach Programu Wieloletniego: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Pozyskane środki zostaną przeznaczone na wzbogacenie zbiorów biblioteki w lektury, literaturę beletrystyczną, popularno-naukową.

Realizacja projektu wiąże się z szeregiem działań promujących czytelnictwo. Zaplanowane zostały m.in. następujące aktywności: Ogólnopolski Dzień  Głośnego Czytania, Dzień Postaci z Bajek, Czytam z klasą, „Książka i ja”, „Piątek z książką”, „Z Mazurskimi w podróży”,… konkursy: plastyczny na projekt okładki ulubionej książki, konkurs „Mój bohater wyszedł z książki” i inne.

Pieniądze, które szkoła otrzyma na pewno wzbogacą i uatrakcyjnią księgozbiór biblioteki szkolnej. Zaplanowane działania zwiększą aktywność czytelniczą naszych uczniów. Mamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży w projekcie zaowocuje w przyszłości tym, że nasi uczniowie chętniej będą sięgać po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej.