Pasowanie

Dnia 13.10.2023 w Szkole Podstawowej w Lutyni odbył się bardzo uroczysty apel. Był to szczególny dzień, gdyż oprócz inauguracji Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Patrona naszej Szkoły Jana Pawła II, grupa pierwszoklasistów została pasowana na uczniów. To jedyne tego typu wydarzenie w życiu każdego ucznia. Naszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Miękini Pan Jan Marian Grzegorczyn, Dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Pani Ewelina Mazurkiewicz, Dyrekcja Szkoły Pani Jadwiga Rybacka, Wicedyrektorzy: Pani Agnieszka Błachut oraz Pani Zuzanna Zięciak, nauczyciele, uczniowie klas drugich i trzecich, przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców, Rodzice dzieci.

Pierwszoklasiści przy wsparciu swoich wychowawczyń przygotowali program artystyczny zaprezentowany podczas apelu. Wszystkie dzieci bardzo dobrze wywiązały się ze swojego zadania, wywołując gorące brawa ze strony obecnej publiczności.

17 października 2023