26 marca 2024

„Wiosna to pora roku , na którą wszyscy czekamy z utęsknieniem.

Na promyku słońca , tuż po pierwszej burzy, przyszła do nas wiosna z dalekiej podroży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki ,witały ją także wszystkie przedszkolaki….”

W dniu 21 marca Jeżyki wyruszyli z innymi grupami przedszkolnymi do parku przywitać ;Pierwszy dzień wiosny”. Wesoło maszerując  w wiosennym korowodzie wszystkie dzieci radośnie śpiewały piosenki o wiośnie.  Dzieci miały wcześniej przygotowane opaski wiosenne oraz rekwizyty w postaci kolorowych wstążek , kwiatów transparentu itp.  Po wspólnym powitaniu i poszukiwaniu oznak wiosny w parku przedszkolaki wróciły do przedszkola i czekały na nich jeszcze kolejne  wiosenne zabawy . Dzień był bardzo radosny i pełen wrażeń i z pewnością możemy stwierdzić , że po dzisiejszym dniu Wiosna zawitała do Nas na dobre.

Opracowała:

Bożena Perłak