07 lipca 2022

Dzień I

W pierwszy dzień półkolonii zapoznaliśmy się z regulaminem oraz tygodniowym planem zajęć.
Odwiedził nas wyjątkowy gość p. Piotr Stocki który opowiedział nam o pracy na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz druku 3D. Przywiózł ze sobą modele wydrukowane w skali 1:5 oraz prace, które wykonali studenci. Dzieci były zachwycone, zadawały wiele pytań, aktywnie spędzając wspólny czas. Po obiedzie odbyły się warsztaty sensoryczne, na których uczniowie stworzyli gniotki antystresowe z hydrożelem, poznały i pobawiły się cieczą nieniutonowską i innymi cieczami, a na zakończenie zabawy hydrożelem nie było końca.

Fotorelacja z I dnia:

Dzień II

W drugi dzień półkolonii uczniowie pojechali do Wałbrzycha, gdzie w Explora Park odkrywali różne ciekawostki ze świata nauki. Po obiedzie zwiedzaliśmy Palmiarnię, w której oglądaliśmy inne ekosystemy. Spotkaliśmy się tam z pawiami, papugami, rybkami i żółwiami.

Fotorelacja z II dnia:

Dzień III

W trzecim dniu na półkolonii odwiedziła nas p. Dominika Biernacka, która przeprowadziła bardzo ciekawe warsztaty z mikroskopem. Wprowadziła nas w świat w skali mikro co bardzo zaciekawiło dzieci. Zabawy nie było końca, gdyż wraz z p. Dominiką odwiedziła nas p. Julia Biernacka która przeprowadziła wspaniałe zabawy taneczne oraz zabawy integracyjne. Po obiedzie odbyły się warsztaty kreatywnego myślenia z łamigłówkami, zadaniami i konkursami

Fotorelacja z III dnia:

.https://photos.app.goo.gl/w68C2pUzWqikkbYX7

Dzień IV

W czwartym dniu naszej półkolonii wyjechaliśmy do Zaboru Wielkiego. W Alpakowym Sadzie w krainie Łęgów Odrzańskich spędziliśmy cały dzień na warsztatach i różnych zabawach. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca piekarza i sami na chwilę mogli doświadczyć tego zawodu piekąc chleb. Poznali Alpaki oraz ich zwyczaje. Odwiedziliśmy las zabierając prezenty dla dzikich zwierząt oraz poznaliśmy ciekawostki na temat obszaru Natury 2000 oraz obszaru ochrony ścisłej. Na obiad jedliśmy kiełbaski z ogniska. Wspaniałe miejsce, w którym uczniowie spędzili aktywnie czas. Na zakończenie dzieci zabrały swój wypieczony chleb do domu chodź niektóre już nie mogły się doczekać i próbowały na miejscu, otrzymali również niespodzianki od alpak .

Fotorelacja z IV dnia:

Dzień V

Ostatni dzień naszej półkolonii upłynął nam pod hasłem "Zdrowo i sportowo". Robiliśmy sałatki owocowe oraz rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, odpowiednim nawodnieniu i ruchu który dla naszego organizmu jest bardzo ważny. Po obiedzie spędziliśmy czas na hali sportowej, gdzie odbyły się zajęcia prowadzone przez menagera naszej hali sportowej P. Damiana. Na koniec półkoloni każdy uczestnik otrzymał dyplom z pamiątkowym zdjęciem i podpisami kolegów i koleżanek. Bardzo dziękujemy za spędzony wspólny czas, ciekawość świata i wiele radosnych chwil.

Fotorelacja z V dnia:

PÓŁKOLONIE 2022