08 kwietnia 2020

OTO 3 PROPOZYCJE SPĘDZENIA CZASU WOLNEGO Z DZIECKIEM PRZED ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI:

1) POTRZEBNA BĘDZIE WYTŁOCZKA NAJLEPIEJ NA 30 JAJEK, ALE MOŻE TEŻ BYĆ NA 10 - PROSZĘ POKOLOROWAĆ KAŻDY OSOBNY OTWÓR W WIELKANOCNE KOLORY NP. ŻÓŁTY, POMARAŃCZOWY, ZIELONY MOŻE TEŻ BYĆ NIEBIESKI, CZERWONY ŻEBY BYŁO WIOSENNIE :). NASTĘPNIE TRZEBA ZROBIĆ KULKI Z PLASTELINY W TYCH SAMYCH KOLORACH TAK ŻEBY BYŁO ICH TYLE SAMO CO OTWORÓW W WYTŁOCZCE. ZADANIE POLEGA NA TYM, ABY DZIECKO   DOPASOWAŁO WŁAŚCIWIE TEN SAM KOLOR. TZN.RODZIC POKAZUJE JAKIŚ KOLOR W WYTŁOCZCE, A DZIECKO MUSI WŁOŻYĆ DO TEGO OTWORU KULKĘ Z PLASTELINY W TYM SAMYM KOLORZE. MOŻNA TEŻ ZROBIĆ W TAKI SPOSÓB JAK NA ZAŁĄCZONEJ GRAFICE.

2) ZABAWA-ZAJĄCZKOWY TOR PRZESZKÓD, KTÓRA POLEGA NAT TYM, ABY NA PODŁODZE  UŁOŻYĆ PODUSZKI , TRASĘ  MOŻNA WYZNACZYĆ  TEŻ NA PODWÓRKU. UCZESTNICY POKONUJĄ TRASĘ KICAJĄC ZAMIAST POPROSTU BIEC.WYGRYWA TEN KTO JAKO PIERWSZY DOKICA DO METY.

3)WIERSZYK Z POKAZYWANIEM: (NIECO TRUDNE, ALE DZIECI DADZĄ RADĘ )

„Trzy bazie koty”

Na wiosennej wierzbie (ręce wyprostowane ku górze jak gałęzie drzewa) tuż nad rzeczką małą, (prawa ręka pokazuje wijącą się rzeczkę) trzy bazie kotki (dzieci miauczą i„liżą” futerko jak kotki) lekko się huśtają.(ponownie gest „wierzby”, ale tym razem ręce machają w powietrzu) Deszcz drobny popadał, (ręce uniesione w górze opadają, dziecko macha przy tym palcami imitując padający deszcz), futerka im zmoczył, (dziecko po wypowiedzeniu wersu mówi cicho: brrrrr i otrzepuje „zmoczone” futerko) miauczą wniebogłosy, (po wypowiedzeniu wersu dziecko miauczy z głową podniesioną do góry) trzy bazie koty! (dziecko pokazuje – wciąż miaucząc – trzy palce u dłoni)

Propozycje zabaw dla najmłodszych I