Propozycje zabaw świetlicowych

Dzień dobry, Dzieciaki!

To już kolejny tydzień, gdy nie widzimy się w szkole, w świetlicy, więc proponujemy Wam zestaw zabaw, prac plastycznych, technicznych i ruchowych na najbliższe dni.

Zaczął się kwiecień-plecień, więc może stworzycie kalendarz, w którym będziecie zapisywać swoje obserwacje pogodowe (temperaturę, zachmurzenie, opady, wiatr). Pamiętajcie o zapisaniu daty i godziny obserwacji (najlepiej sprawdzajcie i zapisujcie wszystkie dane codziennie o tej samej godzinie). Pod koniec kwietnia sprawdzimy, czy faktycznie kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata 😉

Kwiecień-plecień sprzyja zachorowaniom, dlatego trzeba się zdrowo odżywiać. Jednak kanapki nie muszą być nudne. Wymyślcie ciekawy sposób na podanie kanapek. Jeśli braknie Wam wyobraźni, w co wątpimy, to możecie się zainspirować

Niedługo święta, więc przydadzą się w domu wielkanocne ozdoby. W załączniku macie instrukcję do wykonania wielkanocnego zająca z papierowego talerzyka.

Kwiecień to też czas na sianie warzyw w ogródku. Może stworzycie własną hodowlę na parapecie? Wystarczy wytłoczka papierowa po jajkach, trochę ziemi. Możecie posadzić cebulę na szczypiorek albo posiać pomidorki lub rzeżuchę. Instrukcja w załączniku: zostan_ogrodnikiem.

Przydałoby się trochę poruszać. Tutaj znajdziecie sporo inspiracji a przy okazji do zabaw wciągnięcie rodziców 😉 https://www.facebook.com/110276463824566/posts/135675707951308/

A może zechcecie poeksperymentować? W załączniku znajdziecie 5 eksperymentów. Bądźcie ostrożni! A po zabawie posprzątajcie po sobie.

Jeśli lubicie malować, proponujemy malowanie na folii spożywczej. Wystarczy przykleić ją do szyby albo owinąć wokół nóg stołu czy odwróconego taboretu, chwycić za pędzel i puścić wodze fantazji. Jeśli przykleicie folię do szyby, możecie namalować to, co widać za oknem.

Instrukcja na wielkanocnego zajączka - pdf

Życzymy miłej zabawy! Pozdrawiamy Was ciepło! Trzymajcie się w zdrowiu!

Nauczycielki ze świetlicy

01 kwietnia 2020