Przegląd wiersza logopedycznego

Szkolny logopedyczny przegląd wiersza logopedycznego pt. "Szczypawki  i raki to piękne zwierzaki".

W marcu przypada Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji w naszej szkole odbył się przegląd wiersza logopedycznego pt. ,,Szczypawki i raki ,to piękne zwierzaki’’.

. Konkurs był adresowany do uczniów z klas I – III. Uczestnicy mieli do wykonania dwa zadania. Otrzymali oni wierszyki o zwierzętach przepełnione trudnymi głoskami. Zadaniem każdego ucznia było przedstawienie utworu bogatego w słowa niełatwe do wyrecytowania oraz wykonać ilustrację, na której znalazły się elementy recytowanego wiersza. Oceny prezentacji dokonało jury powołane przez organizatorów, biorąc pod uwagę: -interpretację -dykcję -pamięciowe opanowanie tekstu.

Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do przeglądu. Wykonały ciekawe, barwne prace plastyczne do wiersza. Za włożoną pracę wszyscy  uczniowie otrzymali dyplomy i drobne nagrody.

Gratulujemy dzieciom sprawności językowej i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy na kolejne zmagania w przyszłym roku szkolnym.

06 kwietnia 2022