Reprezentacja Szkoły na XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Jak co roku reprezentacja naszej Szkoły pojechała na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, która w tym roku odbyła się 12 października. Gdy jeszcze było ciemno a Słońce daleko schowane za horyzontem grupa wspaniałej młodzieży z klas ósmych, siódmych i jednej szóstej wyruszyła spod szkoły do Częstochowy. Na miejscu odbył się koncert ewangelizacyjny Magdy Anioł.

W centrum wydarzenia była oczywiście Eucharystia, uroczyście sprawowana na ołtarzu polowym na wałach jasnogórskich przez bpa Marka Solarczyka, duchowego opiekuna Rodziny Szkół Papieskich. W trakcie koncertu i Mszy świętej dumnie prezentował się sztandar naszej Szkoły, wraz z ponad 170-ciu innymi sztandarami szkół, które także przyjechały na to wydarzenia. W kazaniu główny celebrans, bp Solarczyk przypomniał, że 16 października obchodzimy 45. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. W swoich pierwszych słowach jako Papież prosił, żebyśmy się „nie bali otworzyć drzwi naszych serc dla Chrystusa”. Zwrócił on także uwagę, że jest to wezwanie wciąż aktualne, podobnie jak hasło tegorocznej pielgrzymki oraz Dnia Papieskiego, ”Cywilizacja Życia”. To wielka zachęta do wdzięczności Bogu za dar życia – mówił bp Solarczyk. Kaznodzieja przypomniał też postać bł. Carlo Acutisa, którego wspomnienie obchodzimy w Kościele właśnie 12 października. Jako bardzo młody człowiek odznaczał się wrażliwością i odpowiedzialnością. Deklarował, że zrobi wszystko, by każdego dnia być blisko Boga i, że dla niego „Eucharystia jest autostradą do nieba”. Ten młody chłopak dawał świadectwo, że Bóg jest. Wam też tego życzę, abyście dla innych byli świadectwem – zachęcał duszpasterz Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II.

Po zakończonej Mszy świętej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia oraz odwiedziliśmy najważniejsze miejsca klasztoru Jasnogórskiego. Przede wszystkim poszliśmy na krótką modlitwę do kaplicy Cudownego Obrazu ikony Matki Bożej. Następnie zwiedziliśmy Skarbiec i Salę Rycerską, w których podziwialiśmy wyjątkowe eksponaty. Udało się jeszcze zwiedzić kościół św. Barbary kilkaset metrów od Jasnej Góry.

Kl. 8A, 8B; 7A, 7B, 7C i 6 B

p. Agnieszka Ranosz