Samorządowe kalendarium – listopad

Kolejny miesiąc pracy za nami. Listopad obfitował w wiele ważnych wydarzeń, w które postanowiliśmy się włączyć.

Miesiąc rozpoczęliśmy od udziału w akcji patronowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”.  Jakie działania mamy na swoim koncie? Zbiórkę zniczy dla obrońców Lwowa i ofiar obozu w Kosaczowie, porządkowanie cmentarza w Lutyni, przygotowanie tablicy upamiętniającej Dzień Wszystkich Świętych czy zapalenie zniczy przez Wolontariuszy pod tablicą upamiętniającą ofiary niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Gross-Rosen w Rogoźnicy.

Pomogliśmy w przeprowadzeniu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, o którym mieliście już okazję przeczytać na stronie szkoły.

20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Postanowiliśmy przypomnieć wszystkim uczniom ich prawa. Przygotowaliśmy tablicę przypominającą Konwencję o prawach, a Wolontariusze prezentowali na białych koszulkach te najważniejsze.

Kolejnym działaniem było Świętowanie Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia włożyliśmy żółte ubrania, byliśmy mili i kulturalni. Stworzyliśmy tablicę informacyjną na temat tego święta oraz wykonaliśmy plakaty z wierszykami na temat życzliwości. Wybraliśmy też najżyczliwsze osoby w każdym oddziale. Wśród nich znaleźli się: Igor Witek z klasy 4a, Kamil Karyś z klasy 4b, Zuzanna Zielińska z klasy 4c, Hanna Szuberska z klasy 5a, Dawid Staniowski z klasy 5b, Paweł Gromadzki z klasy 6a, Julia Brzózka z klasy 6b, Natalia Kaczorowska z klasy 7a, Oliwier Kantor z klasy 7b, Jeremiasz Husarz z klasy 7c, Victoria Jurek-Olejnik z klasy 7d, Sebastian Jezierski z klasy 8b, Julia Józefacka  z klasy 8c.

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnych przedsięwzięciach!

Opiekunki SU i Wolontariatu

08 grudnia 2021