27 maja 2024

W tym tygodniu oprócz obchodzenia dnia pszczoły dzieci poznały rodzinę ślimaków. Wiedzą już, że w porównaniu do pszczółek ślimaki są dużo mniej pożyteczne i najczęściej niszczą nasze ogródki podjadając uprawy. Dlatego dzieci stworzyły ramki pełne kwiatów dla swoich ślimaków niech żyją spokojnie na dzikich łąkach. Podczas zajęć Myszki grały pięknie na instrumentach i tańczyły. Stworzyły prace wielką rodzinę ślimaków w trawie. A na koniec tygodnia przeprowadziły eksperyment z ręcznikami papierowymi, flamastrami i wodą, który bardzo im się spodobał. Zainteresowanie było ogromne tym co ciocia wyczaruje w wodzie. Po zanurzeniu ręcznika Myszki odkrywały jakich mieszkańców łąki ciocia dla nich ukryła.

Opracowała Sandra Tarnowska

Ślimak