16 czerwca 2021

W trakcie trudnego dla wszystkich czasu, jakim był czas zdalnej nauki uczniowie szkoły podstawowej w Lutyni realizowali sportowy projekt pt. „Razem damy radę”. Jego autorami byli nauczyciele wychowania fizycznego z lutyńskiej szkoły. Założeniem projektu było przeciwdziałanie niebezpiecznemu zjawisku obniżenia aktywności ruchowej uczniów w trakcie pandemii SARS-CoV-2. Miał on również na celu redukowanie stresu, hartowanie organizmu, integrację zespołu klasowego, wdrażanie do zdrowej rywalizacji, zapobieganie otyłości i depresji, a także kształtowanie zdolności psychofizycznych

Uczniowie międzyklasowo rywalizowali ze sobą wykonując ćwiczenia, piesze wycieczki, wyzwania i dokumentowali swoje wyniki za pomocą aplikacji, tabel, wykresów. Rywalizacja trwała aż osiem tygodni, wymagała od uczniów i rodziców dużo wysiłku i zaangażowania. Mimo trudnego dla wszystkich czasu, spisali się świetnie. Poniżej przedstawiamy tabelę wyników:

1 miejsce- kl. 8a (30pkt)

2 miejsce- kl. 5a (23 pkt)

3 miejsce- kl. 7a (17 pkt)

4 miejsce- kl. 4b (16 pkt)

5 miejsce- kl. 6a (12 pkt)

6 miejsce- kl. 4a i kl. 6d (6 pkt)

7 miejsce- kl. 7b i 8b (7 pkt)

8 miejsce- kl. 5b i 6b (8 pkt)

9 miejsce- kl. 6c (7 pkt)

10 miejsce- kl. 7b (6 pkt)

Zwycięska klasa 8a otrzymała z rąk pani dyrektor Jadwigi Rybackiej ogrom witamin w postaci świeżych i smacznych owoców, dzięki czemu podkreślono zdrowotny charakter całego projektu. Zespół Aktywności Ruchowej serdecznie dziękuje uczniom i rodzicom za udział, a wychowawcom klas oraz przedstawicielom klas za pomoc w koordynacji projekt.

Małgorzata Stroiwąs

SPORTOWY PROJEKT PROFILAKTYCZNY „RAZEM DAMY RADĘ”