SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

25 lutego br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Piotrem Kowalczykiem, podróżnikiem, pilotem wycieczek, fotografem.

Jego temat brzmiał: „Afryka, czy nadal dzika?”. Wzięli w nim udział uczniowie

klas siódmych i ósmych.

Przedstawiona przez naszego Gościa prezentacja to relacja z jego wyprawy do Afryki Zachodniej, przybliżająca ludzi, ich stroje,obyczaje, jedzenie, życie, miasta i wioski, ciekawostki przyrodnicze i geograficzne.

Zebrani dowiedzieli się o podróży Pana Piotra i jego przyjaciela przez sześć państw. Pokonali około 5 tysięcy kilometrów podróżując autostopem, płynąc łódką canoe, promem, jadąc rowerami, bush taxi czy ciężarówką…

Mieszkali u rodziny mauretańskiej, na slamsach Dakaru, u rodziny w Gambii jak i w wiosce w Gwinei Bissau. Urzekła ich gościnność i życzliwość mieszkańców afrykańskich wsi.

Pokazane zdjęcia pozwoliły na zauważenie kontrastu między Afryką pokazywaną turystom

a tą, której przeciętny człowiek nie poznaje.

Odpowiedź na pytanie postawione w temacie spotkania Podróżnik pozostawił każdemu

z uczestników.

Z relacją z wyprawy można zapoznać się na stronie: www.afrykazachodnia.pl

Agnieszka Kisielewska