Sukcesy w Powiatowym Konkursie języka angielskiego

Miło Nam poinformować, że uczennica klasy 8c Julia Kalbarczyk zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego , tym samym została jego laureatką.

Natalia Kaczorowska uczennica klasy 8a została finalistką konkursu.

4 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej, w budynku przy ul. Kościuszki 62, odbył się finał XII edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. W tegorocznej edycji Konkursu zmierzyli się uczniowie z 9 szkół Powiatu Średzkiego.

Pierwszy etap – szkolny - został przeprowadzony w marcu b.r. w każdej ze zgłoszonych do Konkursu szkół. Wzięło w nim udział 169 uczniów. Na jego podstawie przewodniczący Szkolnych Komisji Konkursowych wytypowali uczestników etapu drugiego, który rozpoczął się 4 kwietnia 2023 r. roku o godzinie 9. W części pisemnej finału zmierzyło się 28 uczniów ze szkół w Środzie Śląskiej, Rakoszycach, Szczepanowie, Malczycach, Ujeździe Górnym, Udaninie, Pisarzowicach, Miękini i Lutyni.

Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice:

-Julia Kalbarczyk 8c

- Natalia Kaczorowska 8a

- Olga Rokita 8d

- Natasza Fałowska 8a

Uczestnicy drugiego etapu rozwiązali składający się z 70 pytań test sprawdzający rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych. Na podstawie wyników testu Jury wyłoniło dwunastu finalistów, którzy wzięli udział w części ustnej.

Do zadań uczestników ostatniego - trzeciego etapu należało przedstawienie się i opowiedzenie o sobie, udzielenie odpowiedzi na trzy pytania sprawdzające umiejętność reagowania językowego w sytuacjach życia codziennego oraz opis zdjęcia.

Oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród oraz dyplomów dokonał Burmistrz Środy Śląskiej Pan Adam Ruciński.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic!

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka angielskiego pani Anna Gajek-Malinowska

17 kwietnia 2023