Sukcesy w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

26 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej
odbył się finał Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego.

W tegorocznej edycji Konkursu zmierzyli się uczniowie z 9 szkół Powiatu Średzkiego. Naszą szkołę reprezentował Aleksander Grzelczyk uczeń z klasy 7b, który zajął II miejsce i tym samym został laureatem Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego.

W części pisemnej i ustnej wzięło udział 11 uczniów ze szkół w Rakoszycach, Szczepanowie, Malczycach, Środzie Śląskiej, Lutyni, Pisarzowicach, Miękini i Lutyni. Uczestnicy rozwiązali składający
się z 8 pytań test sprawdzający rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych, reakcji
językowych oraz wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.

Do części ustnej konkursu należało przedstawienie się i opowiedzenie o sobie oraz udzielenie odpowiedzi na dwa pytania sprawdzające umiejętność reagowania językowego w sytuacjach życia codziennego. Jedni wykazali się lepszą wiedzą podczas testu, inni natomiast w części ustnej, stąd obie miały wpływ na ostateczny wynik.

Oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród oraz dyplomów dokonały Panie - Dyrektor Szkoły
Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej Pani Emilia Latos oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w
Środzie Śląskiej Pani Sylwia Kasprzycka-Żuk, które serdecznie pogratulowały wszystkim uczestnikom.

Życzymy kolejnych sukcesów!
Katarzyna Kusznir