Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia przypadający 25 listopada w naszej szkole obchodzony był w piątek – 24.11. 23r.

W tym dniu, prawie podwoiła się ilość uczniów w naszej szkole, gdyż każdy

z uczniów miał przynieść do szkoły  swojego ulubionego misia. Zrobiło się tłoczno i kolorowo.

Dzieci dowiedziały się, że poczciwy, pluszowy miś ma już ponad 100 lat.

A nasz rodzimy Uszatek też nie jest już młodzieniaszkiem, bo ma już 66 lat.

Starsi uczniowie czytali młodszym opowiadania o misiach, zadawali zagadki, dzielili się wspomnieniami o swoich ulubieńcach.

Na gazetce przed biblioteką można, jeszcze przez kilka dni, obejrzeć portrety znanych misiów, zobaczyć jakie Miś poleca książeczki do czytania.

Misiaczki towarzyszom dzieciom przy zasypianiu, dodają im otuchy, pocieszają, są powiernikami najskrytszych myśli. Do misia można się przytulić, misiem można osuszyć zapłakaną buzie.

A misie lubią nie tylko dzieci, lubią je także dorośli (kiedyś też przecież byli dziećmi). 😊

Autorzy książek dla dzieci piszą o misiach opowiadania, powieści i wiersze. Filmowcy nakręcają bajki i filmy, a dzieci je po prostu kochają.

Misie są bardzo różne i występują w wielu różnych miejscach.

Nocą , można je zobaczyć nawet na niebie. Są takie dwa gwiazdozbiory, które nazwano- Wielka i Mała Niedźwiedzica.

Żywe misie można zobaczyć w ZOO i w górach (nawet naszych polskich).

Postacie misiów spotykamy w książkach, filmach, naszyte na ubrankach, plecakach, w formie breloczków, odblasków, na kubkach i jeszcze w wielu innych miejscach. No i oczywiście w ogromnej ilości milutkich, małych i dużych maskotek.

W naszej szkole będzie można je zobaczyć za rok. 😊

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.

04 grudnia 2023