Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w kl. I-VIII

W końcu nadszedł upragniony dla wszystkich koniec roku szkolnego. Za nami dziesięć miesięcy pracy, nauki i wyzwań, ale również wielu niezapomnianych chwil i osiągnięć.

Uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2023/2024 zostały rozłożone na dwie tury.

Zakończenie roku szkolnego klas 1-3 przebiegło w atmosferze radości i wzruszeń. Klasy drugie przygotowały bogaty program artystyczny, wprowadzając wszystkich zebranych w wakacyjny nastrój.

Uczniowie klas trzecich złożyli piękne podziękowania swoim wychowawcom, nauczycielom i dyrekcji za wsparcie, naukę i cierpliwość przez minione lata. Były wspólne śpiewy, recytacje i chwile refleksji. Wszyscy uczniowie z uśmiechem na twarzy rozpoczęli zasłużone wakacje.

W drugiej turze w apelu brali udział uczniowie klas 4-8. Jak co roku, klasy siódme i ósme przygotowały część artystyczny. Klasy siódme pożegnały się ze starszymi koleżankami i kolegami. Klasy ósme pożegnały się ze szkołą, z kolejnym etapem swojej edukacji. Były wspomnienia chwil spędzonych w murach naszej szkoły, podziękowania oraz życzenia dalszych sukcesów. Niejedna łza zakręciła się w oku. Podczas apelu odbyło się również przekazanie Sztandaru Szkoły. Był to bardzo uroczysty moment.

Pani Dyrektor Jadwiga Rybacka wręczyła podziękowania sponsorom i rodzicom. Gratulowała wszystkim sukcesów i wręczyła wraz z Pani Garbielą Gronek- Bednarczyk
w imieniu Pana Burmistrza Jana Mariana Grzegorczyna, nagrody i stypendia tym, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Tytuł "Prymusa Roku” i nagrodę Burmistrza miasta Miękinia w klasach 8 otrzymał Leon Kolačkov, w klasach 4-7 – Julia Trelińska, Fabian Wypych, Zuzanna Sarżyńska

Następnie wręczone zostały nagrody za czytelnictwo. Pani Dyrektor z wychowawcami wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem. Następnym bardzo uroczystym punktem były podziękowanie przedstawicieli Rodziców klas ósmych.

Na zakończenie apelu, po życzeniach Pani Dyrektor, uczniowie głośno wykrzyczeli to, na co wszyscy czekali od dziesięciu miesięcy. Od tego momentu oficjalnie nastały WAKACJE!

Drodzy Absolwenci, mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Trzymamy kciuki i życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach.

Kochani uczniowie, życzymy Wam bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. „Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody”.

Do zobaczenia we wrześniu!

24 czerwca 2024