Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dnia 28.04.2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Występ rozpoczął się od zaśpiewania Hymnu Polski, po czym prowadząca odczytała krótką
historię trzech uroczystych dni, których święto będziemy obchodzić 1, 2 oraz 3 maja. Pod koniec przemowy zaprosiła wszystkich do wysłuchania występu czwartych klas.

Najpierw dzieci wyrecytowały swoje role, po czym przed szereg wystąpił młody aktor, przebrany za marszałka i przeczytał wszystkie punkty Konstytucji 3 Maja, wybrzmiewały także werble. W tle wiwatował chór. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość, dostarczyły wielu wzruszeń.

Po występach artystycznych Pani Dyrektor Jadwiga Rybacka podziękowała uczniom za występ, a widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.

Lena Winnik, Dorota Piekarska

04 maja 2023