Wielka Paka dla Zwierzaka

W imieniu Wolontariatu Szkolnego, klasy 2a oraz 3b dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły i przedszkola za włączenie się w akcję zbiórki rzeczy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu . 31.03.2023r. klasy 2a oraz 3b wraz z opiekunami udały się przekazać zebrane  do Schroniska znajdującego się we Wrocławiu przy ulicy Ślazowej 2.

Szkolną społeczność powitała pracownica schroniska, która między innymi opowiedziała o funkcjonowaniu instytucji i pokazała pomieszczenia, w których zwierzęta śpią, są karmione i kąpane oraz przechodzą kwarantannę. Dzieci bardzo emocjonalnie reagowały na widok piesków. To miejsce, gdzie każdy pies ma ciepły kąt i pełną miskę.

To była ważna lekcja, która uczy wrażliwości, miłości i szacunku dla zwierząt oraz przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

M. Jahn

05 kwietnia 2023