26 października 2022

W dniach 20 i 21 października grupę III Smerfów odwiedziła mama Franka, która w ramach preorientacji zawodowej zapoznała dzieci z grupy Smerfów z zawodem Laboranta Chemicznego. Dzieci dowiedziały się jakich ubrań ochronnych używa się w pracy w Laboratorium Chemicznym mogły zobaczyć i zapoznać się z poszczególnymi elementami ubioru. Pani Klaudia zapoznała również dzieci z sprzętem , który używa na co dzień w pracy min. były to próbówki, zlewki, pipety. Dzieci wykonały z Panią Klaudią eksperymenty chemiczne min. jak rozpuszczają się poszczególne substancje w wodzie: olej, kawa, sól, sok. W drugim dniu zajęć pokazowych dzieci wykonały własnoręcznie eksperyment ”Moja Tęcza”, uzyskując w próbówce tęczę z poszczególnych kolorów, które miały odpowiedni ciężar cieczy z pomocą i tu ciekawostka zwykłego cukru pudru. Nasze Smerfy otrzymały też na koniec prezenty od mamy Franka tj. próbówki, pipety, długopisy, piłki i opaski odblaskowe, a także przepiękne tablice Mendelejewa. Dziękujemy serdecznie mamie Franka i zapraszamy na kolejne pokazy innych rodziców, aby pokazali nam w grupie swój ciekawy zawód.

Opracowała: Kinga Szajna

WIZYTA LABORANTA CHEMICZNEGO W GRUPIE III SMERFY