Wycieczka do lasu klas 5

Dnia 23 maja 2022 roku odbyły się zajęcia terenowe klas piątych na leśnej ścieżce dydaktycznej w Mrozowie. Pracownik Nadleśnictwa Miękinia oprowadził uczniów po trasie ścieżki robiąc przystanki przy tablicach informacyjnych.

Piątoklasiści pracowali w grupach, rozwiązywali zadania dotyczące ekosystemu leśnego - jego biocenozy, funkcji przyrodniczych i znaczenia w życiu człowieka. Po drodze uczniowie rozpoznawali gatunki roślin zielnych i drzew zwracając uwagę na cechy charakterystyczne liści, igieł, szyszek. Na ostatnim przystanku w szkółce leśnej poznali etapy uprawy młodych drzewek, które wysadzane są w lasach w celu uzupełnienia drzewostanu.

W drugiej części wycieczki odbył się piknik z pieczeniem kiełbasek i zasłużonym odpoczynkiem. Na zakończenie przeprowadzono konkurs wiedzy o lesie. Zwycięzcami została drużyna z kl. 5a składająca się z uczniów: Zosia Gawlińska, Hania Szuberska, Klaudia Król, Milena Mosiewicz, Hania Michalska i Ksawery Bardowski.

Uczniowie wrócili w dobrych humorach. Sprzyjała pogoda, więc wynieśli wiele przyjemnych wrażeń z obcowania z naturą. Zajęcia terenowe dały możliwość integracji, oderwania się od ławek szkolnych i przeniesienia lekcji biologii w plener.

Opiekunowie:Dorota Palczyńska, Bożena Gietler, Agata Czarnecka

27 maja 2022