25 października 2022

Dnia 18 października 2022r dwie najstarsze grupy przedszkolne ,,Motylki” i ,, Misie” były na wycieczce w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej.

Kiedy weszliśmy do holu budynku dzieci zainteresowała  wystawa prac    ,,Koty z cekinów” oraz gablota  z biżuterią ( rękodzieło). Następnie Pani przewodnik zaprezentowała nam najważniejsze zabytki w powiecie średzkim, opowiedziała o tym : jak wyglądało życie w średniowiecznej Środzie Śląskiej ,  jak się ubierano, jak mieszkano, co jedzono, a także jak wyglądało wówczas miasto.

Największą atrakcją były warsztaty ceramiczne, tworzone metoda pradziejową,  lepieniem naczyń z gliny z dawnych czasów.

Wizyta w Muzeum była bardzo cennym przeżyciem dla dzieci i okazją do nauki połączonej z pasją tworzenia.

Wychowawcy grup:

Małgorzata Krawczyk

Halina Tomala

Aleksandra Żywicka

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej - "Misie" i "Motylki"