02 czerwca 2022

25 i 26 maja grupy zerowe (Sówki, Żabki, Kangurki i Tygryski) wybrały się na wycieczkę do Wioski indiańskiej  „Pocahontas” w Zabrodziu.  Na miejscu na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji. Przedszkolaki zostały oprowadzone przez „Indian” po wiosce i przyjęte  do szczepu indiańskiego oraz wręczone zostały im opaski i piórka. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, legendy i okrzyki.  Rozległy teren sprzyjał dobrej zabawie, wszyscy  z radością brali udział w indiańskich grach i zabawach, np. tor przeszkód, strzelanie z łuku, malowanie twarzy oraz zjeżdżalnia. W czasie zabaw integracyjnych, dzieci dostawały pieczątki za zdobyte sprawności.

No cóż wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  pożegnaliśmy to wyjątkowe miejsce i wróciliśmy do przedszkola. Na pamiątkę zostały nam  piękne wspomnienia i wyjątkowe zdjęcia.

Wycieczka do Wioski indiańskiej