Wycieczka dzieci komunijnych

W środę 14 czerwca dzieci komunijne wraz z opiekunami wzięły udział w wycieczce do Bolkowa, Krzeszowa i Chełmska Śląskiego.

W Bolkowie zwiedziliśmy ruiny zamku, salę muzealną oraz podziwialiśmy przepiękną panoramę z wieży widokowej. Następnie w Krzeszowie wzięliśmy udział we Mszy Świętej, dziękując, u stóp Matki Bożej Łaskawej za dar przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz za wszelkie dobro otrzymane od rodziców, nauczycieli i kapłanów.  Ksiądz Piotr w homilii zwrócił uwagę, aby dzieci w swoim życiu nie tylko pamiętały o wypełnianiu Prawa Bożego, ale ożywiały je codzienną miłością i troską, pielęgnując w swych sercach przyjaźń z Jezusem Eucharystycznym.  Po Mszy Świętej uczniowie zwiedzali Opactwo Cysterskie, podziwiając bogactwo sztuki sakralnej.

Kolejnym punktem naszej wyprawy był XVIII- wieczny skansen: „Domy Tkaczy – 12 Apostołów” w Chełmsku Śląskim. Tam odbyły się warsztaty: „Jak to z lnem było? Od zasiania do utkania” oraz „Wypiekanie podpłomyków cysterskich.” Dzieci miały okazję pracować na 100- letniej międlicy i ponad 200- letnim krośnie, a także malowały lniane woreczki, które wraz z nasionami otrzymały na pamiątkę.  W oczekiwaniu na swoje dzieła kulinarne, własnoręcznie robione podpłomyki, dzieci grillowały i bawiły się w ogrodzie należącym              do skansenu.

W drodze powrotnej pomimo zmęczenia towarzyszył nam radosny śpiew i dobry humor. Wycieczka była bardzo udana, pełna dobrych emocji oraz niezwykłych wrażeń                              i satysfakcji ze zdobytej wiedzy.

16 czerwca 2023