Wycieczka klasy 3D do Sądu Okręgowego we Wrocławiu

Dnia 15 marca 2024 roku klasa 3D wraz z wychowawcą miała przyjemność uczestniczyć w fascynującej wycieczce do Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Wyjazd ten miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania sądownictwa oraz systemu prawnego w naszym kraju.

Podczas wizyty w Sądzie Okręgowym uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą różnych działów sądu, obserwując procesy sądowe i dowiadując się, jak przebiega postępowanie w różnych sprawach. Dzięki uprzejmości pracowników sądu, uczniowie mogli zadać pytania i lepiej zrozumieć zagadnienia związane z prawem i wymiarem sprawiedliwości.

Podczas wizyty uczniowie mieli także możliwość usiąść na ławy przysięgłych, co pozwoliło im doświadczyć atmosfery sali sądowej i poznać perspektywę przysięgłego w procesie sądowym. Dodatkowo, mieli okazję obserwować jak przesłuchiwani są najgroźniejsi przestępcy, co stanowiło niezwykłe doświadczenie edukacyjne.

Ponadto, dzieci miały możliwość spotkania się z różnymi przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, w tym z sędzią, adwokatem i policjantem sądowym. To spotkanie umożliwiło im poznanie różnych perspektyw i ról w procesie sądowym, co dodatkowo wzbogaciło ich doświadczenie.

Wycieczka ta nie tylko była okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale także pozwoliła uczniom na zobaczenie praktycznego działania sądu, co z pewnością wpłynęło pozytywnie na ich rozwój osobisty i edukacyjny.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tej wyjątkowej wycieczki, oraz pracownikom Sądu Okręgowego za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.

M.Buczyńska

18 marca 2024