Wycieczka klasy 7c

W środę nasza klasa pojechała na długo wyczekiwaną wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w Góry Stołowe.

Naszym pierwszym miejscem docelowym była Kudowa Zdrój. Tam odwiedziliśmy Muzeum Zabawek, które zaskoczyło uczniów swoimi niezwykłymi zbiorami. Braliśmy również udział w warsztatach tworzenia swoich własnych zabawek.

Kolejnym miejscem, do którego zawitaliśmy, były Błędne Skały. To niezwykła przestrzeń, która pomimo niesprzyjającej pogody, dostarczyła nam wielu wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Wąskie i kręte korytarze między skałami wywołały wśród uczniów salwy śmiechu. Niektórzy nawet musieli pokonać swoje lęki, ale poradzili sobie doskonale.

Ostatnim punktem na naszej trasie był Szczeliniec. Tam mogliśmy się przekonać, że zima jest tuż, tuż. Zastały nas przelotne opady śniegu, które towarzyszyły nam przy pokonaniu prawie 700 schodów na szczyt. Dotarliśmy jednak do schroniska i ogrzaliśmy się przy ciepłym posiłku i herbacie.

Wycieczka nie byłaby tak ciekaw, gdyby nie pomoc nieocenionej pani przewodnik, która opowiadała nam z wielkim przejęciem niezwykle interesujące nowinki o Ziemi Kłodzkiej. Dzięki niej nabraliśmy ochoty, by w przyszłości znów tu przyjechać i odkrywać kolejne zachwycające zakątki.

Wyjazd okazał się bardzo udany. Mogliśmy poznać historię i atrakcje Gór Stołowych, zintegrować się, odpocząć oraz oderwać od szkolnej rutyny. Czekamy na kolejny wspólną wycieczkę!

Wychowawczyni klasy

20 października 2021