Wyjazd do Hydropolis kl. 8ab

20 października 2022 roku uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Pierwszym punktem była wizyta w centrum nauki o wodzie- Hydropolis. Miejsce to łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Ukazuje wszelkie procesy, w których bierze udział woda- od funkcji, jakie pełni w ciele człowieka po prądy oceaniczne, które kształtują klimat ziemi.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po rynku wrocławskim oraz jego okolicy w towarzystwie przewodnika miejskiego. Jako bliskim mieszkańcom Wrocławia wypada znać jego historię i architekturę. Uczniowie poznali historię powstania miasta oraz jego burzliwe dzieje, a także architekturę na czele z przepięknym ratuszem oraz uniwersytetem.

Małgorzata Stroiwąs, Tomasz Piekarek

02 listopada 2022