Z zabawy – nauka

O tym, że teatr nie tylko bawi, ale także uczy i …. leczy przekonali się po  raz kolejny uczniowie naszej szkoły.  05.01.2023 r. w hali sportowej Dawid i Partycja – aktorzy Grupy T (z Torunia) - zaprezentowali  spektakle profilaktyczne pt.: ,,Wielka Ucieczka” oraz ,,Bajki na jednej nodze”. W  pierwszym przedstawieniu w ciekawy,  niebanalny sposób poruszono  problem  ucieczki od codziennych powinności i wartości na kanwie historii typowych nastolatków: Giętkiego oraz zakochanej w nim Mani. Młodzieniec, niestroniący od dopalaczy, tudzież  imprez, zapomina nie tylko o złożonych obietnicach, ale także  najbliższej rodzinie. W efekcie Serce i Rozum postanawiają opuścić jego ciało. Sytuację stara się uratować Mania… Czy jej się udało?

Pomysł na sceniczną prezentację problemu, a zwłaszcza wciągnięcie w grę uczniów, ciekawe dialogi  oraz niekwestionowany kunszt kabaretowy aktorów nie tylko dostarczyły widzom intensywnych emocji, ale także zmusiły do pochylenia się nad poruszonymi treściami.  Aktorzy pokazali, czym mogą skończyć się ryzykowne zachowania czy  brak empatii. Była to z pewnością poruszająca mieszanina dużej dawki edukacji  i humoru. Oby takich spektakli było więcej!

10 stycznia 2023