Zajęcia dla uczniów klas 4-8

W ostatnich dniach uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Projekcie Edukacyjnym przygotowanym w formie interaktywnej i przeprowadzonym przez przedstawiciela SOS Wioski Dziecięce. Na spotkaniach zostały poruszone ważne dla młodych ludzi tematy.

Dla klas 8 były to zajęcia pt. „Samoakceptacja”. Uczniowie mieli możliwość porozmawiać czym jest poczucie własnej wartości. Sprawdzić co dobrego widzą w sobie i innych oraz czy łatwo jest o tym mówić. Byli także zachęcani do lepszego poznania siebie, co może pomóc w pracy nad akceptacją własnej osoby.

Klasy 4,5,6 uczestniczyły w warsztatach pt. „Tolerancja i empatia” Podczas tych zajęć dzieci miały możliwość dowiedzieć się co to jest piecza zastępcza. Jakie są powody trafiania do niej dzieci. Mogły także przekonać się, że dzieci z opieki zastępczej i rodzin w kryzysie są takie same jak inne. Miały tylko mniej szczęścia i czasem potrzebują większego wsparcia innych by odnieść sukces.

Klasy 7 uczestniczyły w zajęciach „Komunikacja w różnorodności” /dziewczęta/. Tutaj uczennice mogły odpowiedzieć na pytanie o preferencje w stylach wystroju wnętrz i czy na pewno to względy estetyczne decydują o tym czy dane wnętrze jest piękne. Prowadząca przekonywała uczestniczki, że niezależnie od mody, niezależnie od stylu, piękne wnętrze to takie, w którym czujemy się dobrze. A dobrze nam jest wtedy, gdy nasze potrzeby są spełnione.

„Cyberprzemoc - włącz blokadę na nękanie” /chłopcy/. Podczas zajęć rozmawiano z uczniami o różnych formach aktywności w sieci, rodzajach cyberprzemocy i konsekwencjach jakie za sobą niosą. Omówiono cechy przemocy i sposoby jak sobie z nią radzić. Zachęcano uczniów do nazywania problemów, do znalezienia w sobie odwagi, aby powiedzieć o trudnościach np. zaufanej osobie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony: https://wioskisos.org/jestemzsos/

28 listopada 2022