Zakończenie roku

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego…

Nadszedł upragniony dla wszystkich koniec roku szkolnego. Przez ostatnich dziesięć miesięcy wszyscy uczniowie pracowali w pocie czoła, by móc uzyskać promocję do kolejnej klasy. Był to też niezwykle owocny czas – nasi podopieczni zdobywali wiedzę i nowe umiejętności, równocześnie rozwijając swoje pasje i działając na rzecz innych ludzi.

23 czerwca 2023 roku społeczność uczniowska zebrała się po raz ostatni w tym roku szkolnym. Uroczystości związane z wydarzeniem zostały rozłożone na dwie części.

W pierwszej brali udział uczniowie klas 4-8. Pani Dyrektor Jadwiga Rybacka, gratulowała wszystkim sukcesów i wręczyła wyróżnienia oraz nagrody tym, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Tytuł "Prymusa Roku" trafił do Leona Kolačkova oraz Poli Gawryś-Prusak. Szczególne miejsce w harmonogramie tej uroczystości zajęły klasy ósme, kończące edukację w naszej szkole. Były wspomnienia chwil spędzonych w murach naszej szkoły, podziękowania oraz życzenia dalszych sukcesów. Podczas apelu odbyło się również przekazanie Sztandaru Szkoły. Był to bardzo podniosły moment.

Drodzy Absolwenci, mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Trzymamy kciuki i życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach.

W drugiej części wzięli udział uczniowie klas 1-3. Jak co roku, klasy trzecie przygotowały występ artystyczny, aby w ten sposób pożegnać się zarówno z młodszymi kolegami i koleżankami, jak również z pierwszym etapem edukacji. Trzecioklasiści spisali się znakomicie, prezentując kolorowy, energiczny, przepełniony muzyką, tańcem i wakacyjną atmosferą pokaz. Również niejedna łza zakręciła się w oku, gdyż tegoroczne pożegnanie to dla nich również rozstanie z wychowawcą. Na specjalne wyróżnienie oraz nagrodę rzeczową zasłużył w tym roku uczeń klasy 3a Fabian Wypych, który został uhonorowany za zajęcie zaszczytnego miejsca w konkursie pożarniczym i konkursie matematycznym “Puchacz Piotr”. Na zakończenie apelu, po życzeniach Pani Dyrektor, uczniowie głośno wykrzyczeli to, na co wszyscy czekali. Od tego momentu oficjalnie nastały WAKACJE!

Kochani uczniowie, życzymy Wam bezpiecznych i słonecznych ferii letnich, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. „Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody”. Do zobaczenia we wrześniu!

25 czerwca 2023