26 września 2023

„Czerwony Kapturek” na podstawie bajki Jana Brzechwy to w wykonaniu Grupy teatralnej SMK to uczta nie tylko dla dzieci, które reagująspontanicznie na to, co dzieje się na scenie, ale i dorosłych, którzyniespodziewanie przenoszą się w świat dzieciństwa. Środki wyrazu,efekty, taniec, śpiew, kostiumy, scenografia – wszystko to składa się nawidowisko teatralne, które wprawia widzów w niepowtarzalny nastrój. Wposzczególne role wcielają się:

Narrator – Agata Maziarz

Czerwony Kapturek – Monika Węgłowska,

Siostrzyczka Czerwonego Kapturka – Marcelina Zawisza,

Wilk – Tomasz Michalczuk,

Mama – Magdalena Zawisza,

Babcia – Monika Sagan,

Gajowy – Wiesław Maszka,

Wiewiórka – Martynka Węgłowska,

Gil – Wiktoria Węgłowska,

Nimfa leśna – Agata Najman.

Każdy z aktorów odgrywa swoją rolę z wielkim oddaniem. Grupa teatralna SMK serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do Kulturalnej Stodoły 14 października 2023 r , gdzie gwarantujemy niezapomniane i niepowtarzalne emocje. Bądźcie w tym dniu z nami. Grupa Teatralna Stowarzyszenia  Miłośników Krzyżowic (SMK) działa od2018 roku. Wówczas z okazji Dnia Dziecka wystawiono bajkę "Kopciuszek" Jana Brzechwy, w ramach projektu "Dorośli Dzieciom". Wystawienie tej bajki spotkało się z takim uznaniem, że grupę zaproszono do innych miejscowości gminy Kobierzyce i Kąty Wrocławskie. Dzieci były zachwycone, a samo przedstawienie wspomina się do dzisiejszego dnia. Sukces ten zapoczątkował powstanie Grupy Teatralnej SMK. Grupa tworzy spektakle sama, od początku do końca, w sposób profesjonalny i z ogromną starannością, zachwycając widza, który dzięki scenografii i efektom specjalnym przeżywa to wszystko, co dzieje się na scenie.

Zaproszenie :)